Inštalačný postup systému Homio

Čo obnáša inštalácia systému HOMIO?

1. Návrh riešení

Na začiatok postačí jednoducho zakresliť vašu predstavu o rozmiestnení svetiel, vypínačov a žalúzií. Vybrať miestnosti, ktoré majú byť ozvučené. Ak je vytvorený projekt elektorinštalácie rozmiestenie je jeho súčasťou.

Ak potrebujete poradiť neváhajte využitť bezplatnú pomoc pri navrhovaní vášho inteligentného bývania.

2. Kabeláž

Pri novostavbách je realizované jednoduché natiahnutie káblov v čase hrubej stavby pred omietkami. Ak dom iba rekonštruujete, je možné kabeláž realizovať aj v sadrokartónových stropoch. Elektroinštaláciu vykonáva samozrejme kvalifikovaný elektrikár pomocou káblov ako pri štandardnej elektroinštalácii. Systém zapájania je veľmi jednoduchý, preto s inštaláciou nebude mať problém žiadny elektrikár.

V prípade ak už máte vybraného elektrikára, radi mu systém kabeláže vysvetlíme, aby sme vám všetko čo najviac zjednodušili. Ak ešte elektrikára nemáte, zabezpečíme vám elektroinštaláciu vo vašom dome my.

3. Rozvádzač

Inštalácia systému prebieha rovnako ako pri štandardnej elektroinštalácii. Do rozvádzača sa zapoja ističe a prúdové chrániče, následne sa do nich inštalujú HOMIO riadiace moduly, na ktoré sa priamo pripájajú jednotlivé svetlá, žalúzie a pod. 

Po technickej kontrole rozvádzača a osadení svietidiel prípadne ďalších možností, môžete začať ovládanie zariadení a svetiel pomocou mobilného zariadenia.

4. Vypínače

V tejto fáze máte už vypínače osadené. Ich výberom nie ste limitovaný a je možné použit vypínače ktoréhokoľvek výrobcu. Ak potrebujete pomoc pri ich výbere, radi vám poradíme. Vypínače inštalujeme až po maľovaní, aby nedošlo k ich poškodeniu.

5. Nastevenie systému

Funkcie jednotlivých vypínačov sú nezávislé od realizovanej kabeláže a je možné ich kedykoľvek meniť. Nastavenie je intuitívne a prebieha pomocou mobilu, tabletu, alebo počítača.

Po inštalácii vypínačov náš technik, vykoná štandardné nastavenia, ktoré v sebe zahŕňajú premyslené funkcie pre jednoduché ovládanie vašej domácnosti.

 Ak máte vlastnú predstavu, akoby ste chceli vašu inteligentnú domácnosť ovládať, sústredíme sa na vaše požiadavky, už pri týchto nastaveniach.

Po čase, keď sa už zabývate vo vašom inteligentnom domove, určite prídete s ďalšími nápadmi ako ešte lepšie prispôsobiť dom vašim potrebám. Tieto nastavenia si kedykoľvek môžete vykonať aj sami, alebo jednoducho prostredníctvom našich technikov.

Ukážka zapojenia systému